TS5: Tretia filmová premiéra v kine BAŽANT KINEMATOGRAF na Magio pláži

15. 8. 2016 | Tlačové správy

Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave vo svojom programe tradične uvádza aj zaujímavé filmové premiéry. V tohtoročnej sezóne uviedol už dve premiéry slovenských filmov. Po otváracom filme Učiteľka a slovenskej predpremiére filmu Ani ve snu! je treťou a zároveň poslednou premiérou aktuálnej sezóny Rodinný film.

Medzinárodne úspešný a oceňovaný film slovinského režiséra Olma Omerzua Rodinný film svoju cestu k slovenským divákom štartuje v pondelok 15. augusta slávnostnou premiérou  v kine Bažant Kinematograf na bratislavskej Magio pláži.

Rodinný film vznikol v koprodukcii Česka, Nemecka, Francúzska, Slovinska a Slovenska. V hlavných úlohách sa predstavia Karel Roden, Vanda Hybnerová, Daniel Kadlec, Jenovéfa Boková, Eliška Křenková a Martin Pechlát. Film mal premiéru na prestížnom filmovom festivale v San Sebastián, bol ocenený na festivale v Tokiu a získal niekoľko ďalších cien vrátane ocenenia za najlepší český a slovenský film Zlatý ledňáček na festivale Finále Plzeň a cenu za najlepšieho herca pre Karla Rodena na festivale v Cottbuse. V utorok 16.8. vstupuje do slovenských kín.

Rodinný film na Magio pláži osobne uvedú herci Daniel Kadlec a Eliška Křenková a producent Jiří Konečný. Budú k dispozícii aj pre individuálne rozhovory.

Filmový program kina na Magio pláži sa oficiálne zavŕši v utorok 16. augusta filmom Mladosť režiséra Paola Sorrentina. V dňoch od 22. do 24.8. budú v náhradnom termíne uvedené filmy, ktorých projekcie boli zrušené pre nepriaznivé počasie:

Pondelok 22. 8. – Barani (r. Grímur Hákonarson)
Utorok 23. 8. – Zelig (r. Woody Allen)
Streda 24. 8. – O koňoch a ľuďoch (r. Benedikt Erlingsson)

Filmové retroautobusy Bažant Kinematograf sú na cestách po Slovensku od 1. júla a do konca sezóny (6. september) im ešte zostáva 10 zastávok. Aktuálne autobusy premietajú vo Zvolene (15.8. – posledný večer) a Prešove (15. – 19. 8.), v najbližších dňoch navštívia Nitru (16. – 20. 8.), Sninu (20. – 23. 8.), Sereď (21. – 24. 8.) a Košice (24. – 28. 8.).

Program a aktuálne informácie o Bažant Kinematograf nájdete na 2016.kinematograf.sk.

kontakt: Ľubica Orechovská – koordinátorka projektu/ Alexandra Strelková – tlačový servis
tel/email: lubica@kinematograf.sk,  0905 639 429 / info@kinematograf.sk, 0905 730 040

Prílohy
Foto Rodinny film / Filmtopia (jpg)
Kinematograf na Magio Plazi / Robo Hubac (jpg)
TS 5: Tretia premiéra v kine BK na Magio pláži (docx)
Ďalšie Tlačové správy
13. 9. Tlačová
správa
TS6: BAŽANT KINEMATOGRAF končí svoju štrnástu sezónu, diváci sa s ním môžu ešte stretnúť na Cinematiku
15. 8. Tlačová
správa
TS5: Tretia filmová premiéra v kine BAŽANT KINEMATOGRAF na Magio pláži
5. 8. Tlačová
správa
TS4: Program BAŽANT KINEMATOGRAFu pokračuje aj v auguste
22. 7. Tlačová
správa
TS3: BAŽANT KINEMATOGRAF NA MAGIO PLÁŽI aj s hosťami
11. 7. Tlačová
správa
TS2: Bažant Kinematograf na Magio pláži otvára šiestu filmovú sezónu

Dnešný program

Celý program

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

avf