Ani ve snu! v premiére na Magio pláži

18. 7. 2016 | Novinky

Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži už tradične uvádza aj zaujímavé filmové premiéry. Po prvom slovenskom uvedení slovensko-českého filmu Učiteľka, ktorým sa 13. júla tohtoročná sezóna začala, prichádza česko-slovensko-bulharský film Ani ve snu!. V stredu 20. júla ho na Magio pláži uvedú režisér Petr Oukropec, predstaviteľ Lukyho, parkúrista Toman Rychtera, slovenský herec Ivan Martinka a slovenská koproducentka Silvia Panáková.

Film Ani ve snu!  je určený v prvom rade tínedžerom, no aj ich rodičom. Je o parkúristoch, chuti zdolávať prekážky a prvej láske.

Parkúr je predovšetkým životný štýl  mladých ľudí, ktorí posúvajú hranice vlastného tela a svojich fyzických schopností v súčasnom industriálnom mestskom prostredí. Parkúristi tréningami zdokonaľujú svoj pohyb a pripravujú sa tak na možné extrémne životné situácie. Ich schopnosti liezť,  skákať a prekonávať rôzne prekážky a objekty, im prináša náskok a slobodu. Šestnásťročná Laura je rezká, svižná a tvrdohlavá, túži sa dostať do partie parkúristov a zaskočí ju prvá láska. Začne žiť dvojaký život – ten skutočný a druhý vo svojej fantázii. Vo chvíli, keď sa oba svety zvláštnym spôsobom prepoja, sa Laura musí rozhodnúť pre jeden z nich.

V svetovej premiére bol film Ani ve snu! uvedený na prestížnom Berlinale v sekcii Generation 14+, ktorá prezentuje to najlepšie zo súčasnej svetovej tvorby pre deti a mládež a odvtedy aktívne a úspešne cestuje po filmových festivaloch vo svete. Snímka sa nakrúcala aj vo Vysokých Tatrách a podieľali sa na nej aj slovenskí tvorcovia: herec Ivan Martinka, špeciálne efekty robil Michal Struss a slovenskou koproducentkou je Silvia Panáková (spoločnosť ARINA).

Do slovenských kín vstúpi 1. septembra (distr.: Magic Box Slovakia).

Viac o filme tu.

Ďalšie Novinky
11. 9. Novinka
Bažant Kinematograf na 11. MFF Cinematik v Piešťanoch
18. 8. Novinka
Na Magio pláži premietame ešte trikrát
15. 8. Novinka
RODINNÝ FILM má premiéru na Magio pláži
5. 8. Novinka
Program kina Bažant Kinematograf od 6. augusta
1. 8. Novinka
Program Bažant Kinematograf v prvý augustový týždeň

Dnešný program

Celý program

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

avf