TS3: BAŽANT KINEMATOGRAF NA MAGIO PLÁŽI aj s hosťami

22. 7. 2016 | Tlačové správy

Stála letná scéna Bažant Kinematograf na bratislavskej Magio pláži i napriek nepriazni počasia úspešne otvorila 13. júla svoju tohtoročnú sezónu slovenskou premiérou filmu Učiteľka a filmové večery ponúkne až do 16. augusta. Letné plážové kino premieta od nedele do štvrtka a program nadchádzajúceho týždňa prináša hneď niekoľko špeciálnych uvedení so zaujímavými hosťami. 

Filmový večer v nedeľu 24. júla v Letnom kine Bažant Kinematograf na Magio pláži bude patriť aj divákom so zrakovým či sluchovým postihnutím. Slovensko-český film Sedem zhavranelých bratov režisérky Alice Nellis bude uvedený vo verzii s titulkami pre sluchovo postihnutých divákov a vynikajúcim komentárom pre zrakovo postihnutých v podaní Magdy Vášáryovej. Ide o prvý film, ktorý je pre slovenské kiná dostupný s oboma špeciálnymi verziami – titulkami pre nepočujúcich i komentárom pre nevidiacich, a to dokonca vo veršoch. Pre distribútora filmu Magic Box Slovakia ho pripravil ho režisér, scenárista a dlhoročný odborník v tejto oblasti Karol Trnka, ktorý film aj osobne uvedie.

V pondelok 25. júla sa pred projekciou jedného z najlepších slovenských filmov uplynulého obdobia, snímky Eva Nová režiséra Marka Škopa, bude konať i špeciálne uvedenie krátkeho dokumentárneho filmu Projekt ´73 v réžii Jany Durajovej. Pripravila ho spoločnosť Wiktor Leo Burnett v rámci úspešnej retrokampane pre pivo Zlatý Bažant ´73, keď jej autori pri pátraní po tradičných postupoch pri výrobe piva oslovili aj troch významných slovenských grafických dizajnérov, aby poodhalili postupy, akými sa reklama vytvárala pred 40 rokmi. Projekt ´73 uvedú autori nápadu aj v spoločnosti legiend slovenského grafického dizajnu Karola Rosmányho, Jana Meisnera a Pavla Chomu.

Utorok 26. júla bude patriť filmu Zločiny a poklesky, druhému titulu z cyklu štyroch kultových filmov Woodyho Allena, ktorý Bažant Kinematograf prináša pod názvom Woody Allen de luxe. V stredu kino uvedie Ave Caesar!, najnovší film slávneho dua režisérov Ethana a Joela Coenovcov, ktorí si s humorom sebe vlastným zobrali na mušku pomery v Hollywoode v 50. rokoch minulého storočia.

V štvrtkový večer 28. júla sa diváci na Magio pláži môžu tešiť na výpravnú detektívnu komédiu Wilsonov. Na námet poviedky Najhorší zločin vo Wilsonove  Michala Hvoreckého sa slovensko-česká snímka v réžii Tomáša Mašína nakrúcala koncom augusta 2014 aj v historickom centre Bratislavy. Film uvedú predstavitelia dôležitých wilsonovských postáv, Richard Stanke – primátor mesta Dangl a Táňa Pauhofová – Šajndele. Wilsonov je tento rok i súčasťou programovej pätice filmov, ktoré cestujú po slovenských mestách s filmovými autobusmi Bažant Kinematograf.

Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži premieta v termíne 13. 7. – 16. 8., vždy od nedele do štvrtka, od 21:00, resp. krátko po zotmení. Nepremieta sa za mimoriadne nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra. Príjemné prostredie a zázemie Magio pláže ponúka divákom sedenie na lehátkach, laviciach, za depozit je možnosť zapožičať si deku. Možnosť občerstviť sa v plážových baroch je do polnoci. Projekcie sú bez vyberania vstupného.

Program Bažant Kinematograf na 2016.kinematograf.sk, informácie o  filme Projekt ´73 na http://www.projekt73.sk/.

kontakt: Ľubica Orechovská – koordinátorka projektu/ Alexandra Strelková – tlačový servis
tel/email: lubica@kinematograf.sk,  0905 639 429 / info@kinematograf.sk, 0905 730 040

Prílohy
Bažant Kinematograf na Magio pláži 2016 - otvorenie (jpg)
Ďalšie Tlačové správy
13. 9. Tlačová
správa
TS6: BAŽANT KINEMATOGRAF končí svoju štrnástu sezónu, diváci sa s ním môžu ešte stretnúť na Cinematiku
15. 8. Tlačová
správa
TS5: Tretia filmová premiéra v kine BAŽANT KINEMATOGRAF na Magio pláži
5. 8. Tlačová
správa
TS4: Program BAŽANT KINEMATOGRAFu pokračuje aj v auguste
22. 7. Tlačová
správa
TS3: BAŽANT KINEMATOGRAF NA MAGIO PLÁŽI aj s hosťami
11. 7. Tlačová
správa
TS2: Bažant Kinematograf na Magio pláži otvára šiestu filmovú sezónu

Dnešný program

Celý program

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

avf