Program kina Bažant Kinematograf od 6. augusta

5. 8. 2016 | Novinky

Do konca sezóny ešte filmovým autobusom cestujúcim po Slovensku zostáva ešte 14 zastávok. Do soboty 6. augusta premietajú v Rimavskej Sobote a v Spišskej Novej Vsi a v najbližších dňoch navštívia Lučenec (7. – 11. 8.), Kežmarok (7. – 10. 8.), Bardejov (11. – 14. 8.) a Zvolen (12. – 15. 8.). S Kinematografom po slovensku cestuje zaujímavá pätica filmov: Eva Nová, Kobry a užovky, Pelíšky, Stratení v Mníchove a Wilsonov.

V Bratislave od nedele 7. augusta pokračuje program Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži ďalšou sériou filmových projekcií, ktorú otvorí film Stratení v Mníchove s osobným úvodom režiséra Petra Zelenku. V pondelok večer príde predstaviť svoj film Všetko čo mám rád, významný slovenský režisér Martin Šulík. Projekcia sa bude konať aj pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Práve vďaka projektu sprievodnej kultúrnej prezentácie SK PRES bol film zreštaurovaný a zdigitalizovaný a po 24 rokov od svojho vzniku sa v obnovenej premiére opäť vracia k divákom.

Utorok 9. augusta bude patriť filmu Zelig, poslednému z cyklu štyroch kultových filmov Woody Allen de luxe, streda večer islandskému filmu Barani (r. Grímur Hákonarson) a ) a štvrtok 11. augusta je opäť venovaný rodičom aj deťom, pre ktorých je pripravený animovaný film V hlave (r. Pete Docter, Ronnie Del Carmen).

Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži premieta v termíne do 16. 8., vždy od nedele do štvrtka, od 21:00. Nepremieta sa za mimoriadne nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra. Príjemné prostredie a zázemie Magio pláže ponúka divákom sedenie na plážových ležadlách, laviciach, za depozit je možnosť zapožičať si deku. Možnosť občerstviť sa v plážových baroch je do polnoci. Projekcie sú bez vyberania vstupného.

Program Bažant Kinematograf na 2016.kinematograf.sk.

9. 8. / aktuálne doplnenie: Pôvodne plánovanú projekciu filmu Zelig v utorok 9. augusta sme žiaľ pre nepriaznivé počasie zrušili. Pokúsime sa o náhradný termín ešte v tejto sezóne.

Ďalšie Novinky
11. 9. Novinka
Bažant Kinematograf na 11. MFF Cinematik v Piešťanoch
18. 8. Novinka
Na Magio pláži premietame ešte trikrát
15. 8. Novinka
RODINNÝ FILM má premiéru na Magio pláži
5. 8. Novinka
Program kina Bažant Kinematograf od 6. augusta
1. 8. Novinka
Program Bažant Kinematograf v prvý augustový týždeň

Dnešný program

Celý program

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

avf