Sedem zhavranelých bratov špeciálne (aj) pre nepočujúcich a nevidiacich divákov

21. 7. 2016 | Novinky

Magio pláž tento rok vo svojom programe ponúka aj špecializovaný workshop venovaný kultúre nepočujúcich a posunkovému jazyku. Koná sa v plážovej Urban zóne 27. júla, 10. augusta a 24. augusta, od 17:00 do 18:00.

V letnom kine Bažant Kinematograf na Magio pláži sa môžete tiež priblížiť svetu ľudí so sluchovým i zrakovým postihnutím. (Nielen) im je totiž venovaný filmový večer v nedeľu 24. júla.

Rodinný film Sedem zhavranelých bratov, príbeh na motívy rozprávky Pavla Dobšinského od režisérky Alice Nellis, Bažant Kinematograf uvádza špeciálne vo verzii s titulkami pre sluchovo postihnutých a vynikajúcim komentárom pre zrakovo postihnutých divákov v podaní Magdy Vášáryovej. Pripravila ju distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.

Ide o prvý film, ktorý je pre slovenské kiná dostupný s oboma špeciálnymi verziami – titulkami pre nepočujúcich i komentárom pre nevidiacich, a to dokonca prvýkrát vo veršoch! Pripravil ho režisér, scenárista a dlhoročný odborník v tejto oblasti Karol Trnka.

Projekcia začína o 21:00, resp. krátko po zotmení v Letnom kine Bažant Kinematograf na Magio pláži (Tyršovo nábr. v Bratislave).

Ďalšie Novinky
11. 9. Novinka
Bažant Kinematograf na 11. MFF Cinematik v Piešťanoch
18. 8. Novinka
Na Magio pláži premietame ešte trikrát
15. 8. Novinka
RODINNÝ FILM má premiéru na Magio pláži
5. 8. Novinka
Program kina Bažant Kinematograf od 6. augusta
1. 8. Novinka
Program Bažant Kinematograf v prvý augustový týždeň

Dnešný program

Celý program

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

avf